fbpx
powłoka ceramiczna

Powłoka ceramiczna czy folia ochronna – co wybrać

800 533 autospakrakow.pl

Jeśli jesteście posiadaczami nowego samochodu lub pieczołowicie dbacie o wygląd swojego auta, z pewnością zastanawiacie się, w jaki sposób moglibyście zachować błysk lakieru wraz jego żywymi odcieniami. Na rynku dostępnych jest wiele metod, które mają służyć ochronie karoserii i innych elementów pojazdu, ale niestety nie sprawdzają się one na dłuższą metę. Szczególnie jest to widoczne w przypadku preparatów przeznaczonych do użytku domowego, których domniemane właściwości mają czynić cuda.

Do technik skutecznego zabezpieczenia karoserii można zaliczyć powłoki ceramiczne, które wiążą się z lakierem, a także folie ochronne, które nakłada się w specjalistycznych garażach. Która z tych metod jest lepsza i pomaga utrwalić wzorowy wygląd samochodu? W tym artykule porównamy obie techniki, a także podpowiemy jaki efekt one dają!

Różnice pomiędzy folią ochronną a powłoką ceramiczną

Już na samym początku warto zaznaczyć, że zdecydowanie się na zastosowanie którejkolwiek z metod w celu zabezpieczenia samochodu, okaże się bardzo dużym ułatwieniem w utrzymaniu auta w nienagannym stanie. Nałożenie powłoki ceramicznej lub folii ochronnej jest inwestycją na lata, która z pewnością jest bardzo skuteczna.

Powłoki ceramiczne, to środki, które wchodzą reakcje bezpośrednio z lakierem samochodu i tworzą dodatkową, cienką warstwę ochronną. Pozwalają one na uwydatnienie koloru karoserii, a także ochronę przed utrzymywaniem się na niej wody, brudu i innych szkodliwych elementów. Co więcej, w delikatnym stopniu potrafi ona nawet obronić lakier przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jednak największą zaletą powłoki ceramicznej jest to, że pozwala ona na bardzo szybkie usunięcie wszelkich zabrudzeń pojawiających się na aucie. Oznacza to, że jest ona świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie nienaganny wygląd auta na co dzień, osiągany przez regularne wizyty na myjni. Wasze auto jeszcze bardziej będzie zwracało na siebie uwagę, a Wy nie będziecie musieli martwić się o to czy pojawiające się zabrudzenia dadzą się usunąć i nie pozostawią smug!

Folie ochronne to rozwiązanie dla osób, które intensywnie użytkują samochód, a jednocześnie chcą utrzymać go w jak najlepszym stanie. Dzięki temu, że folia stanowi fizyczną warstwę na lakierze, zapewnia wyjątkowo dobrą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Mamy tu na myśli kamienie na autostradzie, pył drogowy lub miejskie obcierki. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów kolorystycznych, dzięki czemu będziecie mogli zdecydować się na całkowitą zmianę koloru auta. W innym wypadku polecamy wybranie folii przezroczystej, która pozwoli uzyskać efekt pogłębienia lakieru. Jednak należy podkreślić, że nie będzie on tak wyraźny, jak w przypadku powłoki ceramicznej.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie folii ochronnej jedynie na elementach karoserii, które są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, czyli na masce i zderzaku. Pozostałe części auta można pokryć powłoką ceramiczną, która zapewni świetny wygląd i komfort użytkowania na co dzień!

Instagram