fbpx
Mycie auta

Jak prawidłowo przygotować auto do sprzedaży?

724 466 autospakrakow.pl

Aby sprzedać auto w krótkim czasie i w dobrej cenie, należy zadbać nie tylko o jego wnętrze, ale i o to, jak pojazd prezentuje się z zewnątrz. Renowacja czy też pieczołowite posprzątanie i wyczyszczenie samochodu z pewnością przykują wzrok potencjalnego kupca – a przyciągnięcie uwagi to jeden z pierwszych kroków do sprawnego sprzedania auta. Sprawdźmy, na jakie jeszcze elementy warto zwrócić uwagę.

Sprzedaż auta – podstawowe działania

Jesteśmy wzrokowcami, dlatego też to, jak dana rzecz wygląda, ma duży wpływ na podjęcie ostatecznej decyzji, co do jej zakupu. Profesjonalne wyczyszczenie auta, usuwanie zarysowań czy zabezpieczenie powłoki lakierniczej to tylko niektóre działania, które zwiększą nasze szanse na szybszą sprzedaż auta. Z kolei, tak zwany detailing auta, czyli profesjonalny i wieloetapowy proces mycia pojazdu, pozwoli na pozbycie się zanieczyszczeń z najbardziej niedostępnych miejsc. To pracochłonna procedura, której rzadko dostępna jest w zwykłych myjniach samochodowych. Po wyczyszczeniu lakieru można przejść do jego nabłyszczenia lub też wypolerowania. Jesteśmy w stanie wykonać ten zabieg samodzielnie, jednak na rynku dostępnych jest wielu profesjonalnych specjalistów, którzy wypolerują lakier w taki sposób, aby ten prezentował się jak najlepiej.

Nadwozie, felgi, nadkola i progi również powinny zostać poddane procesowi mycia i czyszczenia. Po dokładnej pielęgnacji karoserii, szyb, felg i nadwozia pora przejść do wyczyszczenia wnętrza auta. Do podstawowych działań należą: odkurzenie zakamarków wnętrza oraz bagażnika, wyczyszczenie dywaników oraz wypranie tapicerki – w przypadku widocznych zabrudzeń.

Auto na sprzedaż: zdjęcia i ogłoszenie

Szczegółowe czyszczenie auta możemy zlecić specjalistycznej firmie, która wykonuje usługi tego typu lub zająć się całym procesem sami. Pierwsza opcja może okazać się bardziej kosztowna, z kolei druga zabierze nam wiele czasu wolnego. Decyzję powinniśmy podjąć samodzielnie, w oparciu o nasze potrzeby, możliwości czy preferencje. Kolejnym etapem prawidłowego przygotowania auta do sprzedaży jest zrobienie korzystnych zdjęć oraz napisanie ogłoszenia na kilku popularnych portalach ogłoszeniowych. Dobrze wykonane fotografie przyciągną uwagę osób przeglądających ogłoszenia – i choć nie ukryją wad auta, to z pewnością dobrze będą świadczyć o sprzedającym. Pojazd na zdjęciach powinien znajdować się na neutralnym tle, być dobrze oświetlony i wyraźny. Im więcej fachowo wykonanych fotografii, tym lepiej. Pamiętajmy o tym, aby skupić się na przedstawieniu stanu samochodu zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Pod żadnym względem nie pomijajmy także ewentualnych rys i niedoskonałości auta.

Dobre, efektowne zdjęcia, wyczyszczone i wypolerowane auto, a w końcu krótkie, proste i konkretne ogłoszenie na portalu, zwiększą nasze szanse na korzystniejszą i szybszą sprzedaż pojazdu. Choć prawidłowe przygotowanie samochodu do sprzedaży może nam zająć trochę czasu, to bardzo często opłaca się pod względem finansowym oraz czasowym.

Instagram