fbpx
reflektor samochodu

W jaki sposób można przywrócić blask zmatowiałym reflektorom?

800 533 autospakrakow.pl

W samochodzie nie ma nieistotnych części. To wzajemne zależności i połączenia między poszczególnymi elementami zapewniają bezproblemową jazdę. Dla sprawnego prowadzenia auta ważne jest również to, aby w dobrym stanie znajdowały się reflektory. To właśnie one oświetlają drogę podczas pokonywania kolejnych tras. A najbardziej przydatne są w trakcie jazd odbywających się w godzinach wieczornych i nocnych.

Niestety, ponieważ reflektory są wystawione na bezpośrednie działanie czynników zewnętrznych (chociażby takich jak unoszący się w powietrzu pył), mogą zmatowieć. Jest to naturalnie niekorzystne, ponieważ ogranicza możliwości światła wydostającego się z lamp. Wobec takich okoliczności konieczne staje się przywrócenie blasku zmatowiałemu reflektorowi. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby poradzić sobie z tym zadaniem.

Kupno czy polerowanie?

Problemu ze zmatowiałymi reflektorami można się oczywiście pozbyć, kupując nowe lampy. Nie są one jednak wcale takie tanie, a w dodatku jako części zamienne mogą nie dopasować się idealnie do reszty sprzętu. Dlatego też lepszym rozwiązaniem może być niejednokrotnie po prostu renowacja starych reflektorów. W celu wykonania takiego zabiegu należy jednak dysponować odpowiednimi pomocami. Należą do nich przede wszystkim środki takie jak specjalna pasta i coś, co umożliwi polerowanie – papier ścierny czy maszyna polerska. Przydatne będą również ściereczki z mikrofibry, a także wiaderko z wodą. Dokładne wskazówki co do tego, czego użyć do polerowania reflektorów, można otrzymać na przykład w specjalistycznych sklepach motoryzacyjnych bądź w warsztatach.

Co do samego procesu – z pewnością nie można polerować nagrzanego reflektora. Trzeba więc trochę odczekać od ostatniego uruchomienia i dopiero wtedy można się zabierać za robotę. Najlepiej jeśli odstawi się samochód na jakiś czas w zacienione miejsce. Wtedy ma się gwarancję tego, że reflektory dostatecznie się wystudzą. Przed polerowaniem należy jeszcze pozbyć się wszelkich brudów. Jeżeli lampy są już czyste, można przystąpić do ścierania zmatowiałej warstwy i do odzyskiwania blasku.

Instagram