fbpx
nowy samochód

Co robić, by dłużej cieszyć się świeżością nowego samochodu?

1024 661 autospakrakow.pl

Większość właścicieli aut inwestuje sporo czasu i pieniędzy w to, aby samochód nie psuł się i służył jak najdłużej. Jest rzeczą oczywistą, że brak dbałości sprawi, iż prędzej czy później pojawią się mniejsze lub większe awarie. Podobnie jest z pielęgnacją wnętrza pojazdu – im więcej działań pielęgnacyjnych jest wykonywanych, tym dłużej można cieszyć się świeżością nowego samochodu. Jak zadbać o auto, aby nawet po kilku latach wyglądało jak nowe?

Powłoki zabezpieczające

Dla zachowania imponującego wyglądu samochodu warto zadbać o jego karoserię. Ponieważ lakier jest szczególnie narażony na odpryskiwanie, a co za tym idzie, na pojawianie się ognisk korozji, które lubią się rozprzestrzeniać, należy go prawidłowo konserwować. Użycie specjalistycznych środków zabezpieczy karoserię przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Warto także zainwestować w zaawansowane powłoki ceramiczne do zabezpieczenia lakieru. Coraz popularniejsze staje się zastosowanie powłoki tytanowej CS-II, która jest najdoskonalszą powłoką samochodową z tytanu na świecie. Powstały w ten sposób płaszcz ochronny stanowi zabezpieczenie przed kwaśnymi deszczami, ptasimi odchodami zanieczyszczeniom drogowym oraz szkodliwym promieniom UV. Zastosowanie powłoki przełoży się także na odporność na niewielkie zarysowania i obtarcia. Auto – zwłaszcza po okresie zimowym – warto poddać myciu detailngowemu. To specjalna procedura bezpiecznego oraz wieloetapowego procesu mycia pojazdów. Cały proces realizowany w sposób staranny i gruntowny, dzięki czemu uporczywe, powierzchniowe zanieczyszczenia zostają całkowicie usunięte.

Kosmetyka przede wszystkim

Równie ważne, jak wygląd zewnętrzny jest wnętrze samochodu. W nawale codziennych obowiązków brakuje czasu na wyczyszczenie samochodu w środku. Teoretycznie nie jest to wielkie zaniedbanie – w praktyce jednak ilość zanieczyszczeń, znajdujących się w dywanikach, desce rozdzielczej, nawiewach, kierownicy i wielu innych elementach może wpływać na zdrowie podróżujących osób.  Pojazd należy regularnie odkurzać, a wszystkie powierzchnie przemyć delikatną szmatką z mikrofibry i ciepłą wodą. Zadbać trzeba także o właściwą pielęgnację tapicerki – należy zastosować odpowiednie środki do pielęgnacji skóry, materiału lub weluru. Wielu kierowców, chcąc cieszyć się efektem nowego auta na dłużej, decyduje się na oddanie auta w ręce profesjonalistów, którzy dysponują odpowiednią wiedzą, umiejętnościami, narzędziami oraz różnymi środkami chemicznymi. Czyszczenie detailingowe obejmuje wówczas także impregnację plastików, mysie szyb, pranie tapicerki i dywaników oraz dokładne sprzątanie bagażnika i konserwację koła zapasowego.

Instagram