fbpx
mycie samochodu

Auto że mucha nie siada, czyli jak czyścić ślady po owadach?

1024 683 autospakrakow.pl

W przyrodzie wszystko ma swoje miejsce. Nawet owady spełniają pożyteczną funkcję, zapylając kwiaty czy będąc pożywieniem dla większych organizmów. Łatwo jednak o tym zapomnieć, bo owady należą do najbardziej dokuczliwych stworzeń. Ze względu na ich brzęczenie i ukłucia często chętnie byśmy się ich całkowicie pozbyli.

O tym, że owady potrafią nabroić, mają sporo do powiedzenia kierowcy różnego rodzaju pojazdów. Głównie dlatego, że gdy samochód jedzie z dużą prędkością, to lecące z nim na kolizję owady po prostu rozplaskują się na szybach i na karoserii, tworząc mało estetyczne ślady.

Przegląd najskuteczniejszych metod

Niestety, owadów całkiem pozbyć się nie da, ale za to da się skutecznie usuwać ślady zostawione przez te organizmy na pojeździe. Istnieją na to sposoby wypróbowane przez rzesze doświadczonych w boju kierowców. Podstawową metodą usuwania śladów po owadach jest wykorzystanie płynu do mycia szyb. Ma on tę zaletę, iż jest niezwykle łatwo dostępny i każdy może go bez problemu mieć pod ręką. Ponadto jest też prosty w użyciu. Wystarczy nim spryskać szybę, a następnie przetrzeć zabrudzone miejsce szmatką.

Płyn do mycia szyb można też przygotowywać samemu. W tym celu wystarczy dolać ciepłej wody do octu oraz płynu do mycia naczyń. W efekcie otrzymuje się prosty i skuteczny roztwór, który jest prawdziwym pogromcą wszelkich owadów.

W sytuacji, kiedy płyn do szyb czy płyn domowej roboty nie wystarcza, istnieje jednak jeszcze inne wyjście. To skorzystanie ze specjalnego płynu na owady. Ma on do siebie to, iż istnieją w nim specyfiki przeznaczone bezpośrednio do likwidowania insektów i niczego innego. To nie substancja dla szyb, która tylko przy okazji może być stosowana na owady. To wyspecjalizowany owadzi zabójca, prawdziwy terminator dla insektów.

Jak widać, sposobów na pozbywanie się owadów z samochodu jest dość sporo. Warto z nich korzystać, żeby utrzymywać swój pojazd w nienagannym stanie. To wcale nie jest takie trudne.

Instagram